Épületfeltüntetés
Az épületfeltüntetési vázrajznak az az értelme, hogy az elkészült épület ingatlan-nyilvántartási térképen is megjelenjen, illetve a tulajdoni lapra is felkerüljön.
VÁLTOZÁS A HASZNÁLATBAVÉTELI ELJÁRÁSBAN!!
2013 Január 1.-től az újonnan épült, illetve fennmaradással engedélyezett épületek ingatlan-nyilvántartási (földhivatali) átvezetése (nyilvántartásba vétele) megváltozott.
A kormány 313/2012. (XI.8.) Korm. rendelete az Építésügyi Dokumentációs és Információs Központról valamint az Országos Építésügyi Nyilvántartásról és a 312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet Az építésügyi és építésfelügyeleti hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről, valamint az építésügyi hatósági szolgáltatásról rendeletek alapján.
A használatba-vétel építésügyi bejelentésekor, az illetékes hatóság figyelmezteti az építtetőt, az épületfeltüntetési vázrajz elkészítésre, amelyet földmérővel kell elkészíttetnie. A földhivatal által záradékolt vázrajzot az Országos Építésügyi Nyilvántartásba (OENY) elektronikusan fel kell tölteni. A feltöltés után a használatbavételi határozat jogerőre emelkedését követően az Építésügyi Hatóság az érintett épület ingatlan-nyilvántartási átvezetését kéri a területileg illetékes földhivataltól. Az elektronikus feltöltés hiánya a rendelet értelmében nem akadályozza a használatba vételi eljárás lefolytatását, de a földhivatali ingatlan-nyilvántartási bejegyzést igen. Amennyiben a záradékolt vázrajz nem kerül feltöltésre az Országos Építésügyi Nyilvántartásba, az Építésügyi Hatóság a használatba-vételi engedélyben határidő megjelölésével kötelezi az építtetőt ennek pótlására. Mindezek értelmében érdemes már a használatbavételi kérelem beadásakor a földmérőt megkeresni, hogy a szükséges vázrajzot készítse el.
Természetesen, a cégünkhöz beérkező épületfeltüntetéssel vagy törléssel kapcsolatos megrendelések esetén a teljes földhivatali és OENY ügyintézést felvállalja.
További kérdéssel vagy megrendeléssel kapcsolatba keressen minket bizalommal.